wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty drewniane szybko się psują i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz